Spausdinti

Alga svarbiau už sveikatą

Darbuotojų vertybės keičiasi. Šiemet jie dažniausiai skundžiasi dėl vėluojančios algos ir neteisėto atleidimo iš darbo. Kiti pažeidimai – ne tokie svarbūs, rašo „Lietuvos rytas“.

 

Darbuotojų vertybės keičiasi. Šiemet jie dažniausiai skundžiasi dėl vėluojančios algos ir neteisėto atleidimo iš darbo. Kiti pažeidimai – ne tokie svarbūs, rašo „Lietuvos rytas“.

Prieš kelerius metus ant darbo inspektorių stalų aukščiausios krūvos būdavo tų skundų, kuriuose priekaištaujama verčiantiems dirbti viršvalandžius ar tinkamų sveikatai sąlygų nesudarantiems darbdaviams.

Dabar, pasak dienraščio, būtinybė sergėti finansinę gerovę nurungė poreikį rūpintis savo sveikata.

Daugiau negu pusė šiemet Valstybinę darbo inspekciją (VDI) pasiekusių skundų – dėl vėluojančio atlyginimo. Iš darbo atleidusius darbdavius buvę jų pavaldiniai šiemet skundžia pustrečio karto dažniau nei pernai.

Dažniausiai įmonių vadovai nusižengia Vilniuje ir jo apskrityje. Labiausiai vėluoja atsiskaityti su darbuotojais transporto ir statybos įmonėse.

„Pagrindinė priežastis – žinoma, krizė. Buvo laikas, kai žmonės dažniausiai skųsdavosi dėl viršvalandžių. Dabar tokių skundų gerokai mažiau.

Atrodo, kad žmonėms šiuo metu svarbiausias pinigų klausimas“, – „Lietuvos rytui“ kalbėjo VDI piliečių prašymų tyrimo ir analizės skyriaus vedėjo pavaduotoja Irina Janukevičienė.

Dažnu atveju skundą tiriančiam inspektoriui nepakanka vien apsilankyti įmonėje ir nustačius pažeidimą nurodyti atsiskaitymo su darbuotoju terminą. Darbdaviui laiku nesumokėjus atlyginimo, byla pasiekia teismą.

„Lietuvos ryto“ duomenimis, šiemet per 9 mėnesius dėl vėluojančio atlyginimo į Valstybinę darbo inspekciją kreipėsi 3522 žmonės, pernai per tą patį laikotarpį – 2565.

* Iš darbo atleidusius darbdavius skundė 1256 žmonės, praėjusiais metais tuo pat metu – 490.

* Iš viso šiais metais per devynis mėnesius inspektoriai sulaukė 6939 skundų, tačiau 2300 iš jų nepasitvirtino.

www.alfa.lt

Automobiliu supirkimas Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas