Spausdinti

Stipriausi abiturientai bijo tapti emigrantais

Dauguma po keturis šimtukus iš abitūros egzaminų gavusių abiturientų nusprendė studijuoti Lietuvoje, net jeigu jiems su tokias puikiais rezultatais atsiveria nemenkos galimybės įstoti į geriausius pasaulio universitetus.

Tiesa, kai kurie iš Alfa.lt kalbintų vidurinį mokslą šimtukais baigusiųjų yra pasiryžę vis dėlto išvykti. Abiturientai pastebi, kad svetur studijuoti išvažiuoja gabiausieji.

 

Šiais metais iš keturių egzaminų po 100 balų gavo septyni jaunuoliai.

Viena iš šio septyneto, Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos abiturientė Ieva Nagytė nutarė mokytis Škotijos Edinburgo universitete politikos mokslus ir vokiečių kalbą, bet dar laukia jų pakvietimo. „Turiu ir atsarginį variantą – užpildžiau prašymą stoti ir į Lietuvos aukštąsias mokyklas“, – sakė ji.

 

Anot abiturientės, Škotija pirmiausia patraukė dėl didesnių perspektyvų. „Edinburgo universitetas yra dvidešimtas pasaulyje. Jis siūlo daug programų, o mokslai ten nemokami“, – kalbėjo I. Nagytė.

Kartu ji teigė nematanti ryškių Lietuvos aukštojo mokslo reformos rezultatų. „Manau, čia reikia dar daug padirbėti. Kol kas mane apėmęs jaunatviškas maksimalizmas ir nesu baisiai nusivylusi Lietuva, todėl sakyčiau, kad po studijų ketinu grįžti. Bet iš tikrųjų parodys laikas“, – sakė mažeikietė.

Tuo metu Šiaulių universiteto gimnazijos abiturientas Lukas Vaičiulis, gavęs keturis šimtukus, sakė taip pat svarstęs galimybę studijuoti užsienyje, kur planuoja išvykti keli jo moksladraugiai. „Bet aš nusprendžiau pasilikti čia. Tokio tikslo – būtinai palikti Lietuvą – neturiu. Jeigu jau kas nors labai netenkins, neįtiks studijų kokybė, bus galima pasižiūrėti ir kitur“, – kalbėjo L. Vaičiulis.

Jis studijuos ekonomiką Vilniaus universitete (VU). „Esu tikras, kad tai mano sritis, kurioje galėsiu geriausiai realizuoti savo sugebėjimus“, – teigė šiaulietis.

Ekonomikos studijas VU pasirinko ir Vilniaus minties gimnazijos auklėtinė Lina Karpavičiūtė. „Manau, ši specialybė labiausiai tiktų mano charakteriui. Dar domina matematika, o ir tėtis yra ekonomistas. Apie užsienį tai išvis niekada negalvojau“, – teigė abiturientė.

Jos žodžiais, Lietuvą palikti būtų pernelyg skaudu. „Žmonės dažnai skundžiasi, kad Lietuvoje bloga gyventi, bet man čia labai gerai“, – sakė L. Karpavičiūtė.

Tarp Alfa.lt kalbintų abiturientų kol kas Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos abiturientė Živilė Jonaitytė dar nėra nusprendusi: čia ar ten. „Žinoma, pildau stojimo dokumentus Lietuvoje. Turiu apsidraudimo variantą studijuoti Anglijoje, bet dar nesu apsisprendusi“, – kalbėjo abiturientė.

Ji, kaip L. Karpavičiūtė ir L. Vaičiulis, norėtų studijuoti ekonomiką. „Bet aš tikrai nežinau: mano apsisprendimas keičiasi beveik kasdien. Vieną dieną atrodo, kad geriau pasilikti čia: juk šeima, draugai, tiesiog gaila palikti. Kartais atrodo, kad užsienyje yra geresnės galimybės ir perspektyvos. Sunku apsispręsti!“ – kalbėjo Ž. Jonaitytė.

Klaipėdiškė pripažino, kad išvažiavus mokytis į svetimą kraštą kyla nemaža grėsmė apskritai nebesugrįžti. „Bet kad dabar tos sąlygos pasilikti nėra pačios geriausios. Tuo metu išvažiavus lieka didelė galimybė, kad abiturientai ten ir pasiliks, o Lietuvai tikrai nuo to ne geriau. Juolab kad išvyksta gabiausieji – pati tokių pažįstu nemažai“, – svarstė Ž. Jonaitytė.

Keturiskart po 100 balų dar gavo Panevėžio Juozo Miltinio, Rokiškio Romuvos bei Vilniaus Vasilijaus Kočialovo gimnazijų auklėtiniai. Juos kartu su kitais stipriausiais abiturientais tradiciškai pagerbs premjeras. Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius praėjusią savaitę priminė, kad geros sąlygos nemokamai studijuoti sudarytos ir Lietuvoje – čia krepšelius gaus beveik 19 tūkst. kandidatų.

www.alfa.lt Marijus Širvinskas

2010-07-20

Automobiliu supirkimas Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas