Spausdinti

Top 10: atleidimo iš darbo savo noru priežastys

Per tyrimą, kurį atliko amerikiečių portalas Salary.com apklausęs daugiau kaip 8 tūkst. darbuotojų, parodė, kad per mažas atlyginimas - viena svarbiausių priežasčių, kodėl žmonės pasirengę išeiti iš darbo per artimiausius tris mėnesius.

10. Pernelyg toli važiuoti į darbą – 9 proc.

„Kasdien važinėdamas į darbą aš išleidžiu tiek pinigų ir sugaištu tiek laiko, kad man tiesiog neapsimoka!“ Pasak ekspertų, augančios degalų kainos verčia darbuotojus automėgėjus ieškoti kito darbo, arčiau namų. O jei kompanija suinteresuota tuo žmogumi, tai jis gali tikėtis kasmetinio atlyginimo pakėlimo bent tiek, kiek auga degalų kainos.

9. Neatranda bendros kalbos su kompanijos vadovybe – 10 proc.

„Vadovybė nekompetetinga, elgiasi nemandagiai, net grubiai, pernelyg pasitikinti savimi ir apskritai priešiškai nusiteikusi pavaldiniams“. Ekspertų tvirtinimu, vadovybė turėtų žinoti, kad pavaldiniai seka kiekvieną jų žingsnį ir ima giliai į širdį kiekvieną jų žodį bei linkę savaip interpretuoti jų elgesį. O jei kompanijos vadovai nemato net reikalo bendrauti su darbuotojais, tai žmonės patys padaro savo išvadas ir ieško kito darbo.

8. Nuolat jaučia stresą ir įtampą darbe – 10,5 proc.

„Po įtemptos 12 val. darbo dienos ir nesibaigiančios įtampos mano kelia virpa kaip rudens lapai. Ar man to reikia?“ Ekspertai sako, kad daug žmonių dirba nežiūrėdami nei į darbo valandas, nei į išeigines, nei į šventes. Tačiau anksčiau ar vėliau jie ima suprasti, kad už savo darbo valandų neskaičiavimą jie bus įvertinti tik „chronišku“ stresu. Todėl dažniausiai ir lieka tik dvi išeitys: dauguma ieško  kito darbą, mažuma stengiasi susitarti su vadovybe dėl viršvalandžių apmokėjimo.

7. Jaučiasi neužtikrintai darbe – 11,8 proc.

„Kiekvieną rytą einu į darbą ir galvoju, ar kompanija neužsidarys“. Eksperto nuomone, panašu, turima omeny kompanijos vidinis finansinis nestabilumas, etatų mažinimas ir bendra pasaulinė ekonomikos krizė. Tikėtina, kad dirbančius tokiose komanijose gal net pasiekė gandai, kad kompanija gali būti parduota tvirčiau finansiškai stovinčiam ant kojų konkurentui arba net paskelbti bankrotą. Jei taip, tai kodėl žūti kartu su skęstančiu laivu? Reikia gelbėtis. Ir kuo anksčiau paliksi laivą, tuo geriau.

6. Nėra galimybių toliau profesiškai tobulėti – 15,3 proc.

„Tikriausiai aš per daug turiu patirties, per daug protingas ir perspektyvus šiai kompanijai“. Pasak ekspertų, būtent toks procentas darbuotojų galvoja, kad pasiekė savo profesinių galimybių piką kompanijoje, todėl ieško kito darbo dėl to, jog galėtų įgyti naujos patirties, pradėti savo verslą arba susirasti tokį darbą, kur būtų galima išmokti kažką naujo ir įdomaus.

5. Mažos premijos ir priedai – 16,9 proc.

„Išeina taip, kad medicinos draudimą aš turiu apmokėti iš savo kišenės“. Ekspertai pateikė statistikos duomenimis, kurie byloja, kad 90 proc. smulkaus verslo įmonių kiekvienais metais savo darbuotojams išmoka premijas ir priedus. O kai kuriose iš jų premijos tokios didelės, kad tampa rimtu konkurentu stambioms kompanijoms. Būtent tai priverčia darbuotojus, dirbančius stambiose kompanijose, ieškoti darbo smulkiojo verslo sferoje ir gauti įvairių piniginių išmokų už savo profesionalumą ir darbo patirtį šimtu procentų.

4. Nuobodus darbas – 20,1 proc.

„Mano tarnybiniai įsipareigojimai kažkada buvo man iššūkis, o dabar jie tokie, kad nors mirk iš nuobodulio“. Pasak ekspertų, darbuotojai pradeda jausti nelaimingais tada, kai darbe pradeda nuobodžiauti. Net atokvėpis rūkomajame ar pasižvalgymai interneto portaluose, negelbsti padėties. Todėl žmogui nieko daugiau nebesinori, kaip tik greičiau susirasti kitą darbą.

3. Nepakankamas pripažinimas – 3,2 proc.

“Manęs visai nevertina, nors turiu du diplomus, patirties ir ryšių, todėl tik gaištu laiką“. Ekspertų manymu, trys pagrindiniai tegiami dalykai, kuriuos darbuotojas gauna iš darbdavio: atlyginimą, socialinį draudimą ir darbo patirtį. Tačiau darbuotojui reikalingas ir moralinį pripažinimas, akcentuoti jo asmeninį indėlį į bendrą kompanijos veiklą ir augimą. Be to, be gaunamo atlyginimo, žmogus nori jaustis esantis savose rogėse ir kad jo darbas kažkam reikalingas. Nepaisant to, kad moralinis palaikymas daugeliui profesionalų atsiduria trečioje vietoje po atlyginimo ir karjeros.

2. Nėra karjeros perspektyvų – 37,3 proc.

„Bosas priimdamas mane į darbą žadėjo aukso kalnus, kad padarysiu karjerą, tačiau iki šiol nieko konkretaus nesulaukiau. Mane vedžioja už nosies“. Karjeros perspektyvos – labai svarbus faktorius, suteikiantis galimybę išlaikyti gerus darbuotojus ir suteikti jiems stimulo dirbti dar geriau. Nors daugiau kaip trečdalis darbuotojų pasirengę išeiti iš darbo, jei supranta, kad nenusimato jokių perspektyvų. Tušti pažadai, kuriuos dalina vadovybė, priverčia ne vieną darbuotoją apskritai atsisakyti planų pakilti karjeros laiptais toje kompanijoje.

1. Per mažas atlyginimas – 57,2 proc.

„Atlyginimas mūsų kompanijoje daugumos pozicijose gerokai žemesnis už vidutinį, lyginant su rinkos sąlygomis. Be to, jis nebuvo didinamas jau 4 metus“. Pasak ekspertų, per mažas atlyginimas yra pats svariausias argumentas, priverčiantis darbuotoją išeiti iš darbo savo noru. Be jokios abejonės, teisingai skirtas atlyginimas pakelia ne tik darbuotojo nuotaiką, bet ir jo darbo našumą. Taip pat galima išvengti papildomų išmokų, kai reikia darbuotoją sulaikyti. Be to, žmonės, kuriems mokamas didesnis atlyginimas, jaučiasi laimingesni. Žinia, dauguma darbo paieškų portalų turi atlyginimo apskaičiavimo skaičuoklę, kur kiekvienas lankytojas turi galimybę pats įvertinti save darbo rinkoje atitinkamai pagal savo išsilavinimą, patirtį, kvalifikaciją ir kt.

 

 

2011-02-13

Automobiliu supirkimas Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas