Spausdinti

5 būdai rasti trokštamą darbą

 

Senos geros dienos baigėsi: laikai, kai darbą buvo įmanoma susirasti, iškart baigus mokyklą, ir dirbti iki pensijos, jau praeityje. Šiandien žmonės vis labiau trokšta naujų darbo galimybių, tik, deja, darbą rasti nėra taip lengva. Tačiau laikraščio sklaidymas – ne vienintelis būdas sulaukti išsvajoto pasiūlymo. Būkite kūrybingas!

 

 

Pažintys

Sakoma, jog didžioji dalis darbo pasiūlymų nereklamuojami. Neoficialiai tai vadinama „slaptąja darbo rinka“. Tam, kad atsidurtumėte šioje rinkoje, reikia tinkamu laiku pabelsti į tinkamas duris. Ryšiai – puikus būdas praplėsti darbo galimybes. Gal jūs tiesiogiai nepažįstate žmogaus, ieškančio darbuotojų, tačiau, galbūt, jūsų draugas pažįsta tokį?

Pažintys neretai mezgamos internete. Galite prisijungti prie profesionalių organizacijų, pamėginti susisiekti su profesionalais, dirbančiais jūsų srityje. Profesionalus sutikti galite ir tokiuose socialiniuose tinklalapiuose kaip Facebook.

Persiuntimas

Persiuntimai ir pakvietimai taip pat ateina iš žmonių, kuriuos pažįstate, tačiau kvietimas gali jus pasiekti, kai visai neieškote darbo. Kai kurie darbdaviai skatina savo darbuotojus susieti kompaniją su potencialiais kandidatais. Šioje situacijoje abi pusės laimi (win-win situation). Jūs gaunate darbą, jūsų pažįstamas – paskatinimą, o darbdavys gauna gerą darbuotoją.

Karjeros tinklalapiai

Karjeros tinklalapiai – tinklalapiai, skelbiantys apie darbo galimybes ir laisvas pozicijas. Jie sutaupys laiko ir leis jums greičiau išsiaiškinti darbo perspektyvas.

Kūrybinga taktika

Konkurencingoje darbo rinkoje atsiranda vis išradingesnių metodų, kaip patraukti darbdavių dėmesį. Skelbimų lentos, nenutrūkstantys laiškai su jūsų gyvenimo aprašymu – vieni efektyviausių metodų. Tačiau būkite atsargus: galbūt, būsite pastebėtas darbdavio, tačiau suprastas klaidingai. Jei kūrybingai ieškote darbo, atkreipkite dėmesį, ar jūsų technikos yra tinkamos.

Skambučiai

Jei nerandate jokių darbo pasiūlymų kompanijoje, kuria domitės, galite ten paskambinti. Raskite darbuotojų kontaktus kompanijose internetiniame tinklalapyje ir paskambinę paklauskite, ar neilgai trukus nusimato galimybės padirbėti. Elektroniniu paštu nusiųskite gyvenimo aprašymą. Galite pasiteirauti, kokių kvalifikacijų bei savybių turinčio darbuotojo kompanija ieško. Atminkite, jog ieškodamas darbo šiuo būdu, ne visada būsite sutiktas išskėstomis rankomis, tačiau tai gali jums atverti platesnes karjeros galimybes.

Nepamirškite, kad gautumėte tai, ko trokštate šiandieninėje darbo rinkoje, reikia būti kūrybingam. Tačiau nepersistenkite.

 

 

 

2011-07-10

 

Automobiliu supirkimas Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas