Spausdinti

Darbas biure trumpina gyvenimą

jobsĮstaigų tarnautojai miršta anksčiau už kitus, be to, ilgametis sėdimas darbas padidina tikimybę susirgti depresija ar kitomis psichinėmis ligomis. Tokias išvadas paskelbė JAV ir Ispanijos mokslininkai, atlikę daugybę įvairių tyrimų.

Žinoma, be darbo pragyventi negalime. Kaip vis dėlto neprarasti gyvenimo džiaugsmo ir išlikti žvaliems?

JAV Mokslininkai iš Luizianos valstijos įvertino duomenis apie 17 000 vyrų ir moterų sveikatos būklę. Jie padarė išvadą, kad asmenys, kurie palyginti mažiau valandų per dieną praleidžia sėdėdami, vidutiniškai išgyvena vieneriais dvejais metais ilgiau už kitus savo bendraamžius.

Luizianos mokslininkai palygino savo gautus duomenis su kitų JAV institucijų atliktų tyrimų išvadomis. Rezultatai pasitvirtino: tų žmonių, kurie daugiausia laiko praleidžia sėdėdami, gyvenimo trukmės vidurkis akivaizdžiai trumpesnis.

Ilgas sėdėjimas sukelia depresiją

Sėdimas darbas įstaigoje neigiamai veikia psichiką. Ispanų mokslininkai nustatė, kad darbuotojams, kurie ilgą laiką praleidžia vidutiniškai po 42 valandas per savaitę sėdėdami, gresia 31 proc. didesnė rizika susirgti psichinėmis ligomis ir depresija. Mokslininkai aiškina, jog mūsų kūnas stresinėse situacijose užprogramuotas judėti. Įstaigoje tai beveik neįmanoma. Streso hormonai neišskaidomi, jie kaupiasi ir ilgainiui pradeda kenkti psichikai.

Įstaigų darbuotojams, kad išsaugotų sveikatą, tiesiog būtina sąmoningai stengtis kuo daugiau judėti, sportuoti po darbo, daryti mankštą, reguliariai eiti pasivaikščioti.

alfa.lt

Automobiliu supirkimas Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas