Spausdinti

Ar pasirūpinome savo vaikų sveikata?

Artėja naujų mokslo metų pradžia, tačiau nemažai tėvelių vis dar nepasirūpino savo atžalų sveikatos patikrinimu. Specialistai įspėja, kad kiekvienais metais iki rugsėjo 15 d. mokiniai turi mokyklai pateikti informaciją apie profilaktinio savo sveikatos patikrinimo rezultatus.

"Tikrinti vaikų sveikatą būtina ne tik dėl mokykloms reikalingo sveikatos pažymėjimo. Sekti vaikų sveikatos būklę, rūpintis sveika gyvensena tėvai privalo nuolat. Profilaktinis patikrinimas gali užkirsti kelią įvairiems susirgimams ir ligų protrūkiui , - sakė Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto Slaugos katedros vedėjas Artūras Razbadauskas.

Artėja naujų mokslo metų pradžia, tačiau nemažai tėvelių vis dar nepasirūpino savo atžalų sveikatos patikrinimu. Specialistai įspėja, kad kiekvienais metais iki rugsėjo 15 d. mokiniai turi mokyklai pateikti informaciją apie profilaktinio savo sveikatos patikrinimo rezultatus.

"Tikrinti vaikų sveikatą būtina ne tik dėl mokykloms reikalingo sveikatos pažymėjimo. Sekti vaikų sveikatos būklę, rūpintis sveika gyvensena tėvai privalo nuolat. Profilaktinis patikrinimas gali užkirsti kelią įvairiems susirgimams ir ligų protrūkiui" , - sakė Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto Slaugos katedros vedėjas Artūras Razbadauskas

Tėvai ypač turėtų pasirūpinti vaikų sveika gyvensena. Yra nustatyta, jog net 50 procentų mūsų sveikatos įtakoja gyvenimo būdas. Labai svarbu – tinkama vaikų mityba. Ne paslaptis, jog sočius pietus moksleiviai neretai iškeičia į nesveiką greitą maistą.

"Akivaizdu, kad vaikai persisotina angliavandeniais. Dėl to sutrinka skrandžio ir žarnyno veikla: padidėja rūgštingumas, vargina skrandžio skausmai, užkietėja viduriai, sutrinka žarnyno floros pusiausvyra. Vadinamu greitu maistu mintantiems vaikams pradeda sparčiai augti svoris, vyresniems vystosi nutukimas, sustreikuoja sveikata. Ilgainiui antsvoris gali sukelti psichologinių problemų. Moksleivis gali susirgti bulimija ar anoreksija" , - netaisyklingos mitybos pavojus vardino medikas.

Kad būtų išvengta tokių skaudžių padarinių, specialistai ragina tėvus kiek galima kruopščiau pasirūpinti atžalų mityba. Griežtų dietų vaikams taikyti nerekomenduojama. Vaikai turi valgyti daug daržovių, vaisių, skaidulų, kurių gausų juodoje, rupioje duonoje. Patariama riboti riebų maistą ir dažniau rinkti augalinius riebalus. Taip pat dažiau valgyti žuvies.

Pasak specialistų, atžalas į ugdymo įstaigas išleidžiantys gimdytojai ypač turėtų atkreipti dėmesį į vaikų psichinę sveikatą. Jau gerokai prieš mokslo metų pradžią reikėtų būsimą mokinuką, ypač būsimą pirmokėlį, pratinti prie minties, kad jis pateks į naują aplinką, dirbs naujame kolektyve, kad jam teks būti savarankiškesniam.

"Patarčiau tėveliams pirmenybę teikti natūraliems vitaminų šaltiniams – lietuviškiems vaisiams ir daržovėms. Juk vasara ir ruduo – puikus metas pasimėgauti daržo ir sodo gėrybėmis. O sintetinius vitaminus ir maisto papildus geriau palikti žiemai, kai natūralių vitaminų ant mūsų stalo pristinga" ,- A. Razbadauskas.

Išleidžiant atžalas į mokyklą, nevalia pamiršti ir skiepų. Pasak A. Razbadausko, pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktikos kalendorių prieš mokyklą skiepijami visi septynmečiai. Valstybė kompensuoja vakcinas nuo difterijos bei stabligės, poliomielito, tymų, kiaulytės bei raudoniukės. Mažesniųjų klasių mokinius patartina paskiepyti ir nuo hepatito A. Vaikai dar neturi tvirtų higienos įpročių, o patekę į didelį kolektyvą, rizikuoja užsikrėsti. www.medicine.lt

Automobiliu supirkimas Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas