Motyvacinis laiškas

0

Kitaip dar vadinamas lydinčiu laišku, darbo paieškos ir įsidarbinimo erdvėje yra labai svarbi kandidatavimo dalis.

Motyvacinio laiško tikslas – įrodyti darbdaviui, kad esate tinkamas kandidatas užimti laisvą darbo vietą ir kad verta Jus pakviesti pokalbio. Taip galite dar kartą pabrėžti savo gebėjimus ir parodyti motyvaciją siūlomam darbui.

Laiške pateikiamas turinys turėtų atskleisti Jūsų asmenybę, išsilavinimą bei kvalifikaciją. ML – tai priemonė, padedanti Jus išskirti iš kitų kandidatų, atskleisti Jūsų unikalias savybes, gebėjimus, kurie leistų Jums dirbti siūlomame darbe geriau nei bet kuriam kitam pretendentui. Laiške turėtumėte aiškiai ir išsamiai išdėstyti savo motyvus, kodėl ketinate dirbti vieną ar kitą darbą, kurie Jūsų studijų ar visuomeninės patirties aspektai rodo, jog galėtumėte būti tinkamiausias kandidatas ar kandidatė.

Kaip rašyti motyvacinį laišką

Šį laišką sukurti sunkiausia, nes jis neturi darbą lengvinančio šablono ir paprastai Jūs gerai nežinote, ką jame rašyti. Vis dėlto nors ir nėra griežtų taisyklių, remkitės šiais principais:

• kaip ir paprastas laiškas jis turi būti skirtas konkrečiam asmeniui arba kompanijai;
• jeigu laiškas parašytas atsiliepiant į darbo siūlymą, reikia nurodyti darbą ir pasiūlymo šaltinį (pvz., „Kauno dienos“ skelbimas… data);
• jis neturi būti ilgas – nuo pusės iki vieno puslapio;
• jame turi būti pagrindinė informacija apie jus (detalės turi būti CV) bei priežastys, kodėl šis darbas Jus domina;
• turite nurodyti asmeninius bei kontakto duomenis (nors tai ir nurodyta CV);
• laiškas turi būti pasirašytas. Svarbiausia, kad laiške atsispindėtų, kodėl Jūs norite dirbti būtent šioje kompanijoje ir eiti būtent šias pareigas.

Motyvacinio laiško rašymo pavyzdys

UAB „X“

Kęstučio g. 59, Kaunas

Gerbiamieji,

Rašau Jums, norėdamas dalyvauti konkurse užimti pardavimų vadybininko pareigas pagal skelbimą dienraštyje ………….., 2013 m. ……….. mėn … d.

Kadangi Jūsų įmonės veikla atitinka mano ieškomo darbo sritį, noriu paprašyti įvertinti mano sugebėjimus ir norą dirbti Jūsų kompanijoje. Nors mano darbo patirtis nėra labai didelė, bet per 1,5 metų aš spėjau išugdyti bendravimą su klientais, bei dirbti komandoje. Tikiuosi, kad galiu būti naudingas Jūsų kompanijai ir mano darbinė patirtis, darbo įvairovė, pasiryžimas bei asmeninės savybės leistų užimti Jūsų siūlomas pareigas ir tikiuosi pateisinti Jūsų atstovaujamos įmonės lūkesčius.

Tikiuosi, kad turėsiu galimybę atsakyti į Jums svarbius klausimus pokalbio metu ir taip pat daugiau sužinoti apie įmonę „X“ ir darbo perspektyvas. Kartu su šiuo laišku siunčiu CV. Jeigu Jums patogu paskambinti, mano telefono numeris 8~67X XXXXX.

Pagarbiai,

Vardas, pavardė

Palikite komentarą